Tani i niezawodny klimatyzator GREE Change

Klimatyzacja nie do zdarcia

Często pytacie nas o niedrogi i solidny klimatyzator, który będzie działał długo i bezawaryjnie. Dobra wiadomość: mamy taki typ!

Trafiają do nas klienci, którzy nie potrzebują stylistycznych fajerwerków, sterowania przez WiFi, designerskiej obudowy, tylko… Przede wszystkim solidnej, niezawodnej i ekonomicznej klimatyzacji. A najlepiej również taniej w zakupie.

Są to zwykle właściciele wolno stojących sklepów, gdzie klimatyzacja ma służyć nie tylko do chłodzenia, lecz także do ogrzewania – czyli działać cały rok, często 24 godziny na dobę. Co im wtedy odpowiadamy?

Rekomendując urządzenia pod względem niezawodności, staramy się czerpać z własnych doświadczeń serwisowych. Montujemy kilkaset klimatyzatorów rocznie i mamy pewien typ, który jest:

  • niedrogi
  • ekonomiczny w eksploatacji
  • ponadprzeciętnie trwały
  • solidny
  • nadaje się do pracy całorocznej (grzanie do minus 20 stopni Celsjusza)
  • nie przynosi nam zgłoszeń serwisowych.

Ten ostatni punkt jest szczególnie istotny, bo urządzenie, o którym zaraz napiszemy, nie przynosi nam w ogóle zgłoszeń serwisowych. Nie to, że niewiele, po prostu – zero. Jaki to klimatyzator?

To model „Change” sygnowany przez GREE – największą fabrykę klimatyzacji na świecie. Produkuje ona klimatyzatory dla wielu marek, ale ma także własną markę, znaną z tego, że unika zbędnych eksperymentów i oferuje przede wszystkim trwałe urządzenia. A z tych trwałych urządzeń najmniej zawodnym wedle naszego doświadczenia jest właśnie klimatyzator Gree Change.

Tani i niezawodny klimatyzator Gree Change - funkcje

Montowaliśmy go w niezliczonych sklepach, domach letniskowych, biurach, magazynach, salonach urody i wszędzie daje sobie radę do dzisiaj. Jaka jest tajemnica niezawodności tego klimatyzatora?

Trudno to rozwikłać, nie będąc producentem, jednak my stawiamy na doświadczenie. Gree Change to klimatyzator produkowany już od wielu lat, z roku na rok doskonalony, wyglądający dość tradycyjnie – najwyraźniej producent postawił tutaj na dopracowanie konstrukcji zamiast na rewolucyjne zmiany modelowe co parę lat. I to przyniosło znakomity skutek.

Mimo atrakcyjnej ceny, klimatyzator Gree Change ma znakomite parametry. Jego gama modelowa pozwala chłodzić pomieszczenia o powierzchni od ok. 5 do nawet 70 metrów kwadratowych. Ta pierwsza liczba – pięć – nie bierze się stąd, że najsłabszy model ma pół kilowata mocy, tylko z bardzo szerokiego zakresu mocy inwertera, który potrafi chłodzić właśnie z mocą już od 0,5 kW. To bardzo ważne dla ekonomiki pracy, a jednocześnie bardzo komfortowe, jeżeli ktoś poszukuje delikatnego chłodzenia. Ale to nie wszystko.

Wszechstronność tego klimatyzatora zapewnia mu także możliwość pracy w niskich temperaturach, co jest charakterystyczne dla całej gamy modelowej GREE. W przypadku modelu Change oznacza to możliwość włączenia klimatyzacji aż do minus dwudziestu stopni Celsjusza (Gree produkuje również urządzenie U-Crown z dwustopniową sprężarką, mogące pracować do -30 stopni Celsjusza, jednak jest ono znacznie droższe w zakupie). Co więcej, znakomita większość sprzedanych i zamontowanych przez nas klimatyzatorów ściennych Change przyjechała z fabryki wyposażona także w jonizatory plazmowe.

To bardzo dobrze, że obok gonitwy za coraz to nowszymi „bajerami” w klimatyzatorach można ciągle kupić proste (chociaż to pojęcie względne, bo Change jest inwerterem) i solidne klimatyzatory, których flagową funkcją jest chłodzenie i grzanie, a nie uwodzenie klienta ozdobnikami.

Na klimatyzator Gree Change udzielana jest pięcioletnia gwarancja – jej warunkami jest m.in. montaż przez  autoryzowanego instalatora oraz regularne pilnowanie przeglądów gwarancyjnych. Jednak jeżeli priorytetem ma być niezawodność urządzenia, to warto zadbać o to, by ten, kto je montuje, miał niezbędne przeszkolenie, narzędzia i znał się na rzeczy. Wybierając instalatora warto pamiętać, że awaryjność klimatyzacji jest również funkcją właściwego montażu.

Kup Gree Change w sklepie

Chcesz porozmawiać z użytkownikami klimatyzacji? Dołącz do naszej grupy na Facebooku poświęconej klimatyzacji domowej!

Dodaj komentarz