Archiwa tagu: Klimatyzatory GREE

Montaż klimatyzacji w piwnicy – na co zwracać uwagę

Montaż klimatyzacji w piwnicy niby jest prosty, ale warto pamiętać o kilku istotnych rzeczach, aby mogła działać długo i bezawaryjnie

Klimatyzator zamontowany w piwnicy wykorzystujemy zazwyczaj nie tylko do chłodzenia pomieszczenia, lecz także do jego ogrzewania. Wykorzystamy więc uniwersalność pompy ciepła, która pozwoli uwolnić się od upału i zaoszczędzić na ogrzewaniu w okresach przejściowych (jesień, wiosna) a nawet w zimie. W wielu przypadkach klimatyzator zamontowany w piwnicy będzie jedynym źródłem ogrzewania. Skoro więc istnieje duża szansa, że będziemy korzystali z zalet pompy ciepła przez cały rok, to warto wiedzieć, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, planując montaż klimatyzacji w piwnicy.

Czytaj dalej Montaż klimatyzacji w piwnicy – na co zwracać uwagę

Klimatyzacja zimą – plusy i minusy

Klimatyzacja zimą to temat jeszcze niezbyt popularny. Oczywiście nie chodzi tu o chłodzenie, a o energooszczędne ogrzewanie pomieszczeń. Jakie korzyści i jakie ograniczenia niesie za sobą ogrzewanie klimatyzacją w zimie?

W zasadzie każdy klimatyzator typu split jest rewersyjną pompą ciepła – czyli taką, której działanie można odwrócić. W lecie jednostka wewnętrzna chłodzi, a zewnętrzna – grzeje. Po przełączeniu w tryb ogrzewania sytuacja się odwraca: to jednostka wewnętrzna zaczyna grzać, a zewnętrzna – chłodzić.

Klimatyzacja zimą – bariera temperatury

Hasło klimatyzacja zimą jest rzeczywiście kuszące, jednak trzeba przy tym pamiętać o pewnych istotnych ograniczeniach, wynikających z technicznych parametrów urządzeń. Pierwszym ograniczeniem, a jednocześnie zdecydowanie najważniejszym, które należy wziąć pod uwagę, planując używanie klimatyzacji zimą, jest zakres temperatur otoczenia.

Czytaj dalej Klimatyzacja zimą – plusy i minusy