Klimatyzator ścienny LG Artcool Slim z WiFi od nowego sezonu

Od nowego sezonu klimatyzatory LG z wbudowanym WiFi

Dla wielu fanów klimatyzacji LG to bardzo dobra wiadomość: od wiosny 2017 wybrane modele LG mają mieć wbudowane WiFi. Wraca topowy model Prestige.

Kiedy klienci zamawiają u nas klimatyzację LG, często miewamy ten sam problem: WiFi. Mimo ofensywy sterowania smartfonem w innych markach klimatyzacji, LG do tej pory udało się sprzedawać urządzenia bez tego udogodnienia.

Aby zapełnić tę lukę, na rynku pojawiły się urządzenia, które za pomocą podczerwieni działają jak symulatory pilota bezprzewodowego i – łącząc się z internetem – pozwalają na zdalne sterowanie klimatyzacją, gdy właścicieli nie ma w domu.

Stabilność i estetyka takiego rozwiązania okazały się jednak na tyle dyskusyjne, że nie zdecydowaliśmy się nigdy na montowanie przekaźników WiFi – IR u naszych klientów. Podczas testów okazało się, że zbyt często wymagają one np. restartu, a klienci nie byli przekonani do montażu obudowy z nadajnikiem podczerwieni na ścianie i ciągnięcia od niej kabla do zasilania.

Wielokrotnie pytano nas o co chodzi, że LG tak unika integracji WiFi w swoich urządzeniach. I w tym pytaniu była pewna pułapka, bo tak naprawdę np. systemy MULTI marki LG dają możliwość montażu interfejsu internetowego w agregacie, który pozwala na sterowanie wieloma jednostkami wewnętrznymi klimatyzacji. Ale nie jest to tanie rozwiązanie, częściowo dostarczane przez zewnętrznego producenta, a do tego wymaga przewodowego połączenia z domowym routerem.

Dlatego z radością przyjęliśmy wieść o tym, że od kolejnego sezonu modele LG Arcool Slim, LG Deluxe oraz Prestige mają mieć zintegrowane WiFi. W ten sposób wielbiciele designerskiej klimatyzacji już nie będą musieli rezygnować z oryginalnego wyglądu urządzeń, aby móc sterować klimatyzacją przez smartfon spoza domu. I to jest bardzo dobra wiadomość.

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze szczegóły i dane katalogowe nowych urządzeń klimatyzacyjnych. Oby uzyskane przez nas informacje się potwierdziły – polski rynek klimatyzacji bazuje na nielicznych, za to bardzo dużych dostawach i zwykle możemy być pewni tego, co będziemy sprzedawali i montowali, kiedy już mamy to w magazynie. Czyli, mamy nadzieję, już niedługo.

Uzupełniamy: i oto mamy kwiecień, szczegóły nadeszły. Najnowsze wiadomości są takie, że następujące urządzenia:

  • LG Standard Plus
  • LG Artcool Mirror
  • LG Deluxe

będą standardowo wyposażone w wbudowany moduł WiFi. Natomiast model Artcool Slim całkowicie wychodzi z produkcji. Kompletnie tego nie rozumiemy, bo to wyjątkowe i bardzo udane urządzenie, o które klienci pytają od lat.

Zobacz obecną ofertę LG

Chcesz porozmawiać z użytkownikami klimatyzacji? Dołącz do naszej grupy na Facebooku poświęconej klimatyzacji domowej!

5 myśli nt. „Od nowego sezonu klimatyzatory LG z wbudowanym WiFi”

      1. To zależy, co Pan ma na myśli. Bo jeżeli obsługę klimatyzatora w domu, w którym jest on zamontowany, to rozładowany telefon nie będzie problemem – nadal można użyć standardowego pilota bezprzewodowego.

  1. Klimatyzator na pilota to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, choć najlepiej zastanowić się nad zaprojektowaniem dobrej wentylacji na początek, a potem ewentualnie klimatyzatora.

Dodaj komentarz